Fontossági szünetek, avagy a képzelt élet időnkénti meghalása
Vannak néha tiszta pillanataim. Nem olyan szempontból tiszták, mint egy kábítószerfüggőé, és nem is a kusza gondolatok hálójából kiszakadt öntudatossághoz hasonlóak, sokkal inkább az emberre mint olyanra mért terhek alól kiszabadult pillanatok. Egészen rövid ideig, a perc törtrészéig tartanak, mégis, olyankor mintha fejbeütöttek volna az univerzum egy bolyongó, súlytalan kövével: felébredek. Itt vagyok mint a kozmosz egy lekicsinyített mása, és a szintén kicsinyes problémáimmal ostromlom magam. Ilyenkor persze nem ketyeg az óra, megáll az Idő is, mert türelmes hozzám. Ekkor rendesen érzem a bőrömön, amit mindeddig bár elméletben fölfogtam, de igazán megérteni sosem tudtam - hogy véges az életem, ahogy mindenki másé is az. Hogy most igen, itt vagyok, tényleg itt vagyok, fúj a szél, borzolja a bőrömet, a fény útat tör a pupillámban, friss levegő tölti meg a mellkasomat. De nemcsak a testemre, hanem az egész földi életre eszmélek fel, mert az Idő nyomot hagyott bennem. Változom. Úgy...